ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Freestyle motokros v Liberci ovládl Nor Villa, Češi chyběli

Velikost textu:

Liberec 1. - Jeden z hlavních favoritů André Villa z Norska ovládl úvodní díl mistrovství světa v motokrosovém freestylu - seriál "Night of the Jumps", který byl dnes zahájen v Liberci. Vyprodaná Tipsport Arena aplaudovala umění dvanácti špičkových motocyklistů, kteří na svých strojích předváděli neuvěřitelné kousky. Nakonec jim ani moc nevadilo, že se v závodě nepředstavil žádný domácí jezdec.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Úřadující světový vicemistr Libor Podmol, který si severočeskou arénu před rokem podmanil a obsadil celkově čtvrté místo, se však na ploše fanouškům představil. Nikoliv však za řidítky motocyklu, ale ve lžíci malého bagru, který jej přivezl na malý rozhovor.

"Je mi hrozně líto, že tady nemůžu jezdit, ale před pěti týdny jsem si zlomil kotník a mám v něm pár šroubů. Ještě to fakt nejde," omlouval se. Za měsíc by ale v druhém podniku MS jeden z aspirantů na celkový titul nechtěl chybět. "Za dva týdny byl měl začít trénovat, takže bych to měl stihnout. Sice to ještě ani nebude úplně nejlepší, ale postupně bych se rád dostal alespoň na svůj level a pak se zlepšoval," řekl populární "Mouka" ČTK.

Vítězství Villy považoval za zasloužené. "Vyhrál se super jízdou. Myslím si, že mu to tady povedlo, stejně jako se vydařila celá show," řekl Podmol, který celou akci spolukomentoval pro Českou televizi. Pětadvacetiletý Nor tak hned na úvod sezony navázal na své vítězství z posledního klání MS loňské sezony, kdy kraloval v Brazílii. Místo Podmola za ním ale tentokráte skončil Američan Jack Rowe, třetí místo dnes obsadil loňský liberecký vítěz Romain Izzo z Francie.

Česká republika měla v Liberci alespoň částečné zastoupení v Lukasi Weisovi z Německa, jehož matka z Čech pochází. Pátý muž loňského seriálu postoupil do šestičlenného finále, nakonec obsadil čtvrté místo a navíc vyhrál doplňkovou soutěž o nejlepší whip, "vyosený" skok. "Je to super, fanoušci jsou výborní," pochválil lámanou češtinou Weis zaplněnou arénu.

Světový šampionát FMX bude druhým závodem pokračovat 5. a 6. dubna v Berlíně.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.