ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Schumacher se nebojí, že by návratem do F1 riskoval pověst

Velikost textu:

Berlín - Sedminásobný mistr světa Michael Schumacher si nemyslí, že by návratem do formule 1 riskoval svou pověst nejúspěšnějšího pilota. Čtyřicetiletý Němec se v kokpitu objeví po tříleté pauze a v nové sezoně bude jezdit ve službách stáje Mercedes. "Ať už to dopadne jakkoliv, těším se na to," řekl čtyřicetiletý pilot. "Když návrat nebude podle představ, budu to muset přijmout. Ale mám dobrý pocit. Hodně lidí mi věří a hlavně si věřím já sám," dodal Schumacher, který si při svém návratu dal za cíl umístění na stupních vítězů a útok na osmý titul.

Michael Schumacher
Michael Schumacher
Otevřít galerii
 • Michael Schumacher zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Michael Schumacher autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/361/36088.jpg?1218681270

Schumachera také při návratu plně podporuje jeho manželka Corinna. "Moc dobře ví, co dělá," prohlásila. "On prostě potřebuje výzvy a ví, že vždycky budu stát za ním," dodala. 

Německý pilot se do formule vrací po třech letech. Ve stáji Mercedes, která nahradila tým Brawn GP, se Schumacher potká s inženýrem Rossem Brawnem, pod jehož vedením získal ve stájích Benetton a Ferrari všech sedm titulů. Druhým pilotem Mercedesu je o šestnáct let mladší Nico Rosberg.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.