ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Toyota se vzdala místa ve formuli 1, nahradí ji Sauber

Velikost textu:

Hinwil (Švýcarsko) - Automobilka Toyota se vzdala místa ve startovním poli příštího ročníku mistrovství světa, kde ji z rozhodnutí Mezinárodní automobilové federace FIA nahradí Sauber. Švýcarská stáj coby nástupnický tým po odstoupení BMW čekala na dodatečné přijetí do šampionátu. Největší světový výrobce automobilů Toyota už v listopadu oznámil, že v souvislosti se zpomalením světové ekonomiky z elitního seriálu odchází. Neuvedl však, zda tým zruší, nebo prodá někomu jinému. Nyní mluvčí automobilky potvrdil první variantu.

Logo stáje Toyota
Logo stáje Toyota
Otevřít galerii
 • Logo stáje Toyota zdroj: Toyota https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Peter Sauber zdroj: formule1.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/13/1265/126449.jpg?1259328717

"Je to skvělá zprávy pro všechny spolupracovníky v Hinwilu. Několik týdnů zde panovala nejistota a nyní máme místo na startu jisté. Teď můžeme zahájit konkrétní jednání s jezdci a sponzory," uvedl majitel Peter Sauber.

Startovní listinu tak tvoří stále třináct týmů. Předtím došlo k poslední změně v září, kdy mezinárodní federace FIA zařadila mezi účastníky MS stáj slavného jména Lotus, která nahradila právě BMW-Sauber.

Majitelem končícího týmu se nedávno stal jeho zakladatel Peter Sauber. Dohoda s automobilkou BMW o převzetí byla ale podmíněna účastí stáje v šampionátu v příštím roce. FIA už dříve byla připravena diskutovat s ostatními týmy o dalším rozšíření startovního pole, odstoupením Toyoty byl však problém bez změny počtu účastníků vyřešen.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.