ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Stáj formule 1 koupil od BMW její zakladatel Sauber

Velikost textu:

Londýn - Majitelem stáje formule 1 BMW-Sauber se stal její zakladatel Peter Sauber, který ji tak zachránil před krachem. Šestašedesátiletý Švýcar koupil tým od německé automobilky BMW, která v červnu oznámila odchod z šampionátu a od té doby hledala kupce. Dohoda je podle agentury Reuters podmíněna účastí stáje v šampionátu v příštím roce.

Peter Sauber
Peter Sauber
Otevřít galerii
 • Peter Sauber zdroj: formule1.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • BMW Sauber F1.09 autor: AP Photo/Alberto Saiz, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/631/63019.jpg?1232471861

Tu však BMW-Sauber nemá zajištěnou, protože její místo Mezinárodní automobilová federace (FIA) dala nové stáji Lotus F1. BMW-Sauber by však mohl vytěžit z odchodu další automobilky Toyoty, která zatím neuvedla, zda svůj tým rozpustí, nebo prodá někomu jinému.

Sauber, který působí ve formuli od roku 1993 a dosud měl ve stáji podíl 20 procent, je rád, že se transakci podařilo dokončit. "Znamená to, že se nemusíme stěhovat z Hinwilu a také nebudeme muset propouštět moc lidí," uvedl. Přesto prý bude počet zaměstnanců snížen z 388 na 250. O stáj měla původně zájem společnost Qadbak, která zastupovala bohaté investory ze Středního východu a nedávno koupila anglický fotbalový klub Notts County, považovaný za nejstarší celek světa.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.