ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Räikkönen si dá od F1 pauzu, nedohodl se s McLarenem

Velikost textu:

Helsinky - Finský pilot Kimi Räikkönen se nedohodl s McLarenem na smlouvě a příští sezona formule 1 se tak obejde bez předloňského mistra světa. Deníku Turun Sanomat to řekl jezdcův manažer Steve Robertson. V případě třicetiletého Räikkönena, který dosud hájil barvy Ferrari, prý existovaly pouze dvě varianty - buď podepíše kontrakt s McLarenem, nebo nepojede v příštím ročníku prestižního seriálu vůbec. "Kimi a McLaren se nedohodli, takže ve formuli jezdit nebude. Minimálně ne příští rok," uvedl Robertson.

Kimi Räikkönen
Kimi Räikkönen
Otevřít galerii
 • Kimi Räikkönen autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Kimi Räikkonen autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/807/80688.jpg?1322555016

Letos řídil mistr světa z roku 2007 monopost Ferrari, italská stáj však pro další rok počítá se Španělem Fernandem Alonsem. Finský jezdec se nechal slyšet, že by se rád vrátil do britského týmu, ve kterém působil už v letech 2002 až 2006. Zároveň ale upozornil, že přijme jen takovou nabídku, která mu dá reálnou šanci bojovat o titul. 

Nyní se tak znovu otevírá pro Räikkönena možnost přestoupit do rallyeového světa. Závod MS už si vyzkoušel při srpnové Finské rallye, kterou však nedokončil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.