ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Motokrosař Murray nezvládl dvojité salto a skončil v nemocnici

Velikost textu:
aktualizováno 6. 11. 2009 23:43

Ostrava - Hlavní vrchol prvního dne závodu mistrovství světa ve freestylovém motokrosu v Ostravě skončil ošklivým pádem amerického jezdce Scotta Murrayho, který v závěrečné exhibici nezvládl pokus o dvojité salto vzad. Podle prvních informací utrpěl zlomeninu levé ruky. V nemocnici se však má podrobit dalším prohlídkám, zda neutrpěl vnitřní poranění.

Americký freestyler Scott Murray padá na zem po nepovedeném dvojitém saltu
Americký freestyler Scott Murray padá na zem po nepovedeném dvojitém saltu
Otevřít galerii
 • Americký freestyler Scott Murray padá na zem po nepovedeném dvojitém saltu autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Americký freestyler Scott Murray ztrácí kontrolu nad svým strojem při pokusu o double backflip. autor: Jaroslav Ožana, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Murray se po nájezdu na rampu otočil ve vzduchu jen jednou, ale pak ztratil rovnováhu i kontrolu nad strojem, dopadl zadní částí těla na hlínu a zůstal nehybně ležet. Rychlá záchranná služba mu hned na místě poskytla první pomoc.

Při převozu z haly Murray na lehátku už hýbal horní částí těla a komunikoval. "Má zlomenou ruku, roztrženou dlaň a velkou bouli nad okem. Naštěstí páteř je v pořádku. Odvezli ho ještě na CT vyšetření do městské nemocnice na Fifejdách, kde by se mělo zjistit, zda neutrpěl nějaká vnitřní poranění. Ale zatím to vypadá, že měl štěstí v neštěstí," řekl ředitel závodu Aleš Buksa.

přehrát video
Na motokrosové exhibici došlo k ošklivému pádu
Americký freestyler Scott Murray padá při pokusu o double backflip
Americký freestyler Scott Murray padá při pokusu o double backflip

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.