ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Aojama vyhrál v Malajsii a je blízko titulu ve dvěstěpadesátkách

Velikost textu:
aktualizováno 25. 10. 2009 08:24

Sepang - Předposlední závod kategorie do 250 ccm mistrovství světa silničních motocyklů vyhrál v Malajsii Japonec Hiroši Aojama a je blízko titulu. Jeho největší konkurent Ital Simoncelli totiž dojel až třetí za Španělem Barberou, což před posledním závodem znamená rozdíl 21 bodů. Bodovali i oba Češi, Lukáš Pešek dojel osmý a Karel Abrahám dvanáctý.

Japonec Hiroši Aojama při GP Malajsie v Sepangu
Japonec Hiroši Aojama při GP Malajsie v Sepangu
Otevřít galerii
 • Japonec Hiroši Aojama při GP Malajsie v Sepangu autor: ČT24, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1197/119649.jpg?1256455958
 • Hiroši Aojama slaví vítězství autor: ČT24, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/956/95511.jpg?1246104568

Simoncelli přitom začal výborně - z osmého místa na startu se dostal až na čelo a dlouho vedl právě před Aojamou. Oběma dělal plných deset kol společnost i francouzský mladíček Cluzel, který i se slabší motorkou zvládal míchat pořadím, po deseti kolech se ale po pádu poroučel do depa. Pro oba lídry to byl signál k začátku divokého souboje. Celá čtyři kola se válčilo o každý centimetr a oba jezdci se dokázali během několika vteřin předjet i čtyřikrát.

Souboj nakonec vyhrál Aojama a záhy začal ujíždět. Během tří kol nadělil Simoncellimu tři sekundy a návdavkem přidal i nový traťový rekord okruhu v Sepangu. Vedení uhlídal až do konce.

Na Simoncelliho se mezitím dotáhl i Španěl Barbera. V poslední rovince byl rychlejší a do cíle vlétli oba současně. Jury nakonec trochu nečekaně přiřkla druhé místo díky rychlejšímu času v nejlepším kole Barberovi. Aby Simoncelli obhájil loňský titul, musel by v posledním závodě ve Valencii vyhrát a doufat v Aojamův výpadek.

Osmé a dvanácté místo pro Čechy

Body si odvezli i oba Češi. Lukáš Pešek zůstal za vedoucí skupinou, postupně zůstal zcela sám a nakonec si dojel pro osmé místo. Rival Karel Abrahám zůstal po valnou většinu závodu za jeho zády, upadl, a i když v závěru závodu zajížděl velmi rychlé časy, nakonec skončil až dvanáctý.

V závodě do 125 ccm se z triumfu radoval už jistý šampion Julián Simón, který v napínavém souboji až do posledního kola zdolal svého týmového kolegu Bradleyho Smithe z Velké Británie.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.