ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Loeb již vede o půl minuty, titul má na dosah

Velikost textu:

Cardiff – Sébastian Loeb ve voze Citroën C4 vyhrál čtyři ze šesti rychlostních zkoušek druhého soutěžního dne na Britské rallye a do závěrečné etapy tak nastoupí s půlminutovým náskokem na lídra průběžného pořadí mistrovství světa Mikku Hirvonena. Finský závodník týmu Ford měl ovšem před Britskou rallye pouze jednobodový náskok, a tak by pro zisk titulu musel dojet před Loebem.

Sébastien Loeb
Sébastien Loeb

Francouzský pětinásobný mistr světa vyhrál již včerejší úvodní etapu, do druhého dne závodu ale vstupoval pouze s pětisekundovým náskokem na Hirvonena, s nímž i loni bojoval o titul až do posledního závodu. Finův Focus jel navíc v úvodní dnešní rychlostní zkoušce rychleji a Loebův náskok se tak smrštil na necelé tři sekundy.

V následujících dvou "erzetách" ale Hirvonen zaváhal, v osmé i deváté zkoušce skončil až třetí za Loebem a jeho týmovým kolegou z týmu Citroën Danim Sordem. Rázem se tak jeho ztráta zvětšila na 25 sekund. Finovi tak nepomohla již ani výhra v desáté rychlostní zkoušce, zejména když zbylé dvě opět ovládl Loeb. Ten je tak před nedělní závěrečnou etapou velmi blízko svému šestému titulu mistra světa.

Na celkovém dvanáctém místě, ale druhý mezi produkčními vozy v kategorii P-WRC dojel český závodník Martin Prokop s Mitsubishi Lancer. Jeho kategorii vede Nor Eyvind Brynildsen s vozem Škoda Fabia, na něhož český závodník ztrácí přes dvě minuty. Vítěz šampionátu produkčních vozů je již jasný – je jím Portugalec Araujo. Zatím průběžně třetí Prokop ale má ještě šanci se v závěrečném závodě posunout na konečné druhé místo.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.