ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Josef Král pojede zimní sérii GP2 Asia

Velikost textu:

Praha – Český formulový závodník Josef Král získal angažmá od týmu GP2 Super Nova a pojede v jeho voze zimní šampionát GP2 Asia. První závod čtyřdílné série se pojede již příští týden na novém okruhu Yas Marina v Abú Zabí v předvečer závěrečného podniku šampionátu formule 1. Královéhradecký pilot zaujal zástupce týmu Super Nova při testech ve španělském Jerezu i svými výkony v nižších sériích formule BMW a International Formula Master.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

"V obou formulových sériích ukázal své schopnosti. Vkládáme do něj velké naděje. Jakmile se sžije s monopostem GP2, který má mnohem větší výkon a záludnější chování, očekáváme dobré výsledky," řekl šéf týmu Super Nova David Sears.

Sám devatenáctiletý pilot neskrývá své ambice a věří, že ho účinkování v sérii GP2 Asia, případně i formulové "druhé lize", letní GP2, rychle posune do formule 1. "Jdu do série, která už je tím posledním krokem před formulí 1. Budu jezdit s vozy, které jsou formuli 1 ze všech nejblíže, a navíc u tak významné stáje," uvedl Král v tiskové zprávě.

Asijská zimní série GP2 se skládá ze čtyř víkendů, během kterých piloti absolvují vždy dva závody. V Abú Zabí se pojede ještě 5. a 6. února, zbylé dva podniky se uskuteční v Bahrajnu na konci února a v polovině března. Úvodní dva ročníky vyhráli Francouz Romain Grosjean a Japonec Kamui Kobajaši, kteří si nedávno odbyli premiéru v F1. Zimní seriál je doplňkem k hlavnímu šampionátu GP2, který letos ovládl testovací jezdec stáje Williams Nico Hülkenberg z Německa.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.