ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Rallyeový šampion Loeb se v listopadu představí v Česku

Velikost textu:

Praha - Pětinásobný světový šampion v rallye Francouz Sébastien Loeb se v sobotu 7. listopadu zúčastní exhibičního Setkání mistrů v Sosnové na Českolipsku. Do závodu nastoupí ve voze značky Citroën jakožto člen jeho továrního týmu. Zda půjde přímo o speciál C4 WRC, to ještě není jasné. Loeb je tak po dvojnásobném mistrovi světa F1 Fernandu Alonsovi dalším mistrovským závodníkem, který letos do České republiky zavítá.

Sebastian Loeb a jeho navigátor Daniel Elena
Sebastian Loeb a jeho navigátor Daniel Elena
Otevřít galerii
 • Sebastian Loeb a jeho navigátor Daniel Elena autor: Wayne Drought, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/387/38642.jpg?1220172697
 • Sébastien Loeb autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/682/68154.jpg?1234557523

"V Čechách jsem ještě nikdy nebyl, takže se těším, že si prohlédnu Prahu. Snad nám na to zbude čas," prohlásil Loeb, kterého doprovodí i jeho spolujezdec Daniel Elena. Do Česka dorazí dva týdny po závěrečné soutěži mistrovství světa, v němž bojuje o šestý titul za sebou. Před Britskou rallye ztrácí jediný bod na Fina Mikka Hirvonena z Fordu.

K premiérové návštěvě francouzské hvězdy pomohl i úspěch českého jezdce Martina Prokopa, který letos pro Citroën vybojoval titul juniorského mistra světa. "Dojednat podobnou návštěvu není kvůli velkému časovému vytížení Loeba jednoduchá záležitost. Titul Martina Prokopa, který také závodí s Citroënem, nám ale při vyjednávání s centrálou přihrál plusové body," řekla Martina Bedrnová z českého zastoupení Citroënu deníku Sport.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.