ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Motokrosař Špaček zůstává v umělém spánku, stav kritický

Velikost textu:

Praha - Stav motokrosaře Michaela Špačka, který již téměř dva týdny leží v plzeňské nemocnici po pádu v závodě českého šampionátu družstev, zůstává kritický. Osmnáctiletý jezdec je udržován v umělém spánku. Podle posledních zpráv u něj začal ustupovat otok mozku. Špačkův zdravotní stav ale komplikuje infekce, která se objevila v hrudní dutině. Lékaři proto nasadili antibiotika.

Michael Špaček
Michael Špaček

"Otok mozku začíná ustupovat a jeho tlak se stabilizuje," uvedl otec Stanislav Špaček na internetových stránkách svého týmu Goldfen. "Teď jde o to, aby se všechny funkce mozku vrátily do normálu," doplnil.

Juniorský mistr Evropy ve třídě MX2 z roku 2007 havaroval v Lokti nad Ohří v posledním kole závodu v sobotu 26. září. Na jednom z posledních skoků se mu náhle zastavil motor jeho kawasaki a následoval nekontrolovaný pád, po kterém jej těžký stroj zasáhl do hlavy. Špaček si zlomil ruku a utrpěl velmi vážné poranění hlavy. Po úspěšných oživovacích pokusech transportovala mladého jezdce helikoptéra do plzeňské fakultní nemocnice.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.