ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Po druhé etapě vede v Katalánsku Loeb, Prokop po havárii skončil

Velikost textu:

Salou (Španělsko) - Mistr světa Sébastien Loeb se ujal vedení před závěrečnou etapou Katalánské rallye a míří k pátému vítězství ve Španělsku za sebou. Francouzský pilot předstihl v posledním testu druhého dne týmového kolegu z Citroënu Daniho Sorda a vede před ním o půldruhé sekundy. Třetí Mikko Hirvonen z konkurenčního Fordu už ztrácí téměř 50 sekund. Soutěž skončila pro Martina Prokopa, který v desáté rychlostní zkoušce havaroval. Loeb už Sorda na chvíli předstihl v úvodu druhého dne, ale Španěl se zatím nevzdal a do čela se načas vrátil. Pokud se ale nestane nic neočekávaného, dokončí soutěž za Loebem, aby týmovému kolegovi pomohl snížit náskok na lídra MS Hirvonena.

Sébastien Loeb
Sébastien Loeb
Otevřít galerii
 • Sébastien Loeb autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1153/115226.jpg?1254585691
 • Martin Prokop autor: http://www.martinprokop.com/, zdroj: http://www.martinprokop.com/ https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Hirvonen by se už ve Španělsku mohl stát mistrem světa, pokud by získal o šest bodů víc než Loeb, na asfaltových cestách se ale spíše snaží, aby udržel třetí místo před čtvrtým Petterem Solbergem.

Prokop až do začátku desáté zkoušky zvyšoval své vedení v juniorské kategorii a držel se na celkovém třináctém místě. Pak se svým citroënem ve vysoké rychlosti havaroval, podle informací pořadatelů vyvázl - stejně jako spolujezdec Jan Tománek - bez zranění.

Posádky mají za sebou dvanáct měřených testů, v neděli je na programu zbývajících šest.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.