ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Motokrosař Špaček je po nehodě ve vážném stavu

Velikost textu:

Plzeň - Zdravotní stav motokrosaře Michaela Špačka je po sobotní nehodě při závodě mistrovství České republiky družstev v Lokti nad Ohří velmi vážný. Osmnáctiletý jezdec leží v nemocnici v Plzni a je udržovaný v umělém spánku. Juniorský mistr Evropy ve třídě MX2 z roku 2007 havaroval v posledním kole sobotního závodu. Na jednom z posledních skoků se mu podle MF Dnes náhle zastavil motor jeho kawasaki a následoval nekontrolovatelný pád, po kterém jej těžký stroj zasáhl do hlavy.

Michael Špaček
Michael Špaček
Otevřít galerii
 • Michael Špaček zdroj: team.goldfren.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1145/114437.jpg?1254303803
 • Motokros autor: -, zdroj: en.wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/394/39343.jpg?1220548853

Špaček si zlomil ruku a utrpěl blíže nespecifikované velmi vážné poranění hlavy. Po úspěšných oživovacích pokusech transportovala mladého jezdce helikoptéra do plzeňské fakultní nemocnice.

"Dle dnešní ranní zprávy lékaře zůstává zdravotní stav Míši stále vážný," uvedl otec Stanislav Špaček na internetových stránkách svého týmu Goldfen.

Víkendová nehoda a následný vážný úraz je v krátké době druhou nepříjemnou zprávou z českého motoristického sportu. O týden dříve měl v Brně nehodu šestnáctiletý motocyklista Lukáš Šembera, jenž se zranil při exhibičním závodě pitbiků. Pravidelný účastník mistrovství světa ve třídě do 125 ccm si při pádu poranil míchu, pátý a šestý obratel a leží v brněnské nemocnici ve vážném stavu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.