ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Loeb bude testovat formuli a možná pojede v F1

Velikost textu:

Paříž - Pětinásobný světový šampion v rallye Sébastien Loeb je opět blíže startu ve formuli 1. Francouzský jezdec se začátkem října zúčastní na okruhu v Jerezu oficiálního testování vozu slabší formulové třídy GP2 britsko-italského týmu DPR. Tato zkušenost mu může pomoci ke vstupu do nejprestižnějšího motoristického podniku. Ve formuli 1 není testování uprostřed sezony podle nových pravidel možné.

Sébastien Loeb
Sébastien Loeb
Otevřít galerii
 • Sébastien Loeb zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Velká cena formule 1 autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/982/98114.jpg?1247409404

Již delší čas se spekuluje, že by se Loeb mohl objevit už na startu v Abú Zabí (1. listopadu), závěrečné Velké ceně této sezony. "Test mi navrhl jeden z inženýrů týmu DPR, který ví, že mám nové závodnické výzvy rád. Začátkem října ještě budu testovat v Británii Citroën WRC, osmého už ale budu v Jerezu," řekl Loeb, jenž letos tvrdě bojuje o titul s Finem Mikkem Hirvonenem. 

Loeb už si vyzkoušel monopost Renault

Pětatřicetiletý Loeb by se mohl objevit ve stáji formule 1 Toro Rosso, která spadá pod Loebovu sponzorskou firmu Red Bull. Francouzský tým Citroën už potvrdil, že v případě podobné nabídky z F1 by svému elitnímu jezdci ve startu nebránil. Termín však nesmí kolidovat se šampionátem v rallye.Loeb by ve formuli nebyl úplný nováček. Předloni řídil monopost Renault a v listopadu se zúčastnil se stájí Red Bull testů v Barceloně. Překvapil tehdy osmým nejlepším časem z patnácti pilotů a za nejrychlejším zaostal o 1,8 sekundy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.