ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Briatore by se měl proti svému trestu odvolat, míní Ecclestone

Velikost textu:

Singapur – Bývalý ředitel stáje Renault Flavio Briatore by se měl odvolat proti doživotnímu zákazu práce ve formuli 1. K tomuto kroku ho dnes vyzval samotný šéf seriálu nejsledovanějších motoristických závodů F1 Bernie Ecclestone. Trest byl Briatoremu uložen za aféru při loňské Velké ceně Singapuru, při níž nechal úmyslně havarovat jezdce své stáje Nelsona Piqueta juniora, aby jeho týmový kolega Fernando Alonso závod vyhrál. Osmasedmdesátiletý Ecclestone je Briatoreho obchodním partnerem, mají podíl v anglickém fotbalovém klubu Queens Park Rangers. Oba jsou navíc přátelé.

Flavio Briatore
Flavio Briatore
Otevřít galerii
 • Flavio Briatore autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Šéf formule 1 Bernie Ecclestone zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/531/53019.jpg?1227086000

"Měl by se odvolat ale k Mezinárodní automobilové federaci, neboť pokud by se jeho případ dostal k civilnímu soudu, nedopadlo by to dobře. Přece jen ta nehoda mohla skončit daleko hůř," prohlásil Ecclestone. Briatoreho se zastal také pilot Red Bullu Mark Webber, jehož Ital uplynulých 11 let zastupoval. "Budu bez manažera do konce své kariéry," prohlásil australský závodník. "Měl pro náš sport dobrou povahu a jsem si jist, že by se mnou mnoho dalších lidí souhlasilo," uvedl jezdec. "Pro mě udělal dobrou práci," řekl muž, jehož kontrakt u Red Bullu končí za rok.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.