ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Potrestaný Briatore prý zvažuje, že dá FIA k soudu

Velikost textu:

Řím - Bývalý šéf stáje Renault Flavio Briatore se nehodlá smířit s doživotním zákazem působení ve formuli 1. Devětapadesátiletý Ital podle listu Gazzetta dello Sport zvažuje, že se bude s Mezinárodní automobilovou federací (FIA) soudit, aby očistil své jméno a získal finanční odškodné. "Jsem zničen," řekl Briatore, který byl potrestán za úmyslnou nehodu Nelsona Piqueta v loňské Velké ceně Singapuru.

Flavio Briatore
Flavio Briatore
Otevřít galerii
 • Flavio Briatore autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/807/80685.jpg?1239968183
 • Monopost Renault zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/12/1159.jpg?1199804359

"Jeho trest je přehnaný. Nikde nebyl žádný jasný důkaz a ani nedostal šanci se hájit," uvedl prezident španělské federace motorsportu a člen Světové rady motorsportu Carlos Garcia. "Proto bych se nedivil, kdyby šel k civilnímu soudu. Vždyť navíc přišel o živobytí," dodal. 

Briatore se v důsledku kauzy už minulý týden vzdal funkce šéfa francouzské stáje a spolu s ním skončil i šéfinženýr Pat Symonds, který dostal pětiletý zákaz působení ve formuli. Suspendace Briatoreho se navíc vztahuje i na funkci osobního manažera jezdců. Renault dostal za skandál dvouletou podmínku, piloti Piquet a Fernando Alonso vyvázli bez trestu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.