ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Renault přiznal úmyslnou nehodu Piqueta, Briatore v týmu skončil

Velikost textu:

Paříž - Šéf Flavio Briatore a hlavní inženýr Pat Symonds opustili v souvislosti se singapurskou aférou tým formule jedna Renault. Představitelé stáje v dnešním tiskovém prohlášení uvedli, že nebudou zpochybňovat obvinění Mezinárodní automobilové federace (FIA), že v loňské noční Grand Prix Singapuru nechali úmyslně havarovat svého jezdce Nelsona Piqueta mladšího, čímž nepřímo přiznali vinu. Renault se má z obvinění FIA zodpovídat v pondělí 21. září. Do té doby už nebude tým podávat žádné komentáře.

Havárie Nelsona Piqueta při závodech F1
Havárie Nelsona Piqueta při závodech F1
Otevřít galerii
 • Havárie Nelsona Piqueta při závodech F1 autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Flavio Briatore autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Nelson Piquet zdroj: npiquet.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

FIA začala rok starý případ prošetřovat koncem srpna, kdy propuštěný jezdec Renaultu Piquet brazilské televizi řekl, že mu vedení týmu nařídilo v Singapuru havarovat. Z jeho nehody měl těžit týmový kolega Fernando Alonso, který skutečně díky přítomnosti zpomalovacího vozu na trati dohnal ztrátu na ostatní vozy způsobenou brzkým tankováním a dojel si pro jediný triumf v sezoně.

"Nelze věřit, že by (Piquet) šel do takového rizika záměrně, nebylo to jen ťuknutí, byla to rána jako hrom,“ řekl šéfredaktor časopisu Formule Petr Dufek. Renault dosud verzi o úmyslné nehodě Piqueta odmítal a Briatore dokonce kvůli údajnému křivému obvinění podal na pilota i jeho slavného otce, trojnásobného mistra světa Nelsona Piqueta, trestní oznámení.

přehrát video
Piquet havaroval záměrně, přiznal Renault
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.