Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
čtvrtek 13. prosince 2018 Lucie

Zapletal na Rallye Hedvábné stezky skončil

Velikost textu:

Bejneu (Kazachstán) - Miroslav Zapletal musel odstoupit z Rallye Hedvábné stezky. Ve čtvrté etapě automobilové soutěže, zařazené do dakarské série, dnes český jezdec doplatil na poruchu motoru svého mitsubishi. V kategorii automobilů vede Násir Attíja z Kataru, mezi kamiony Rus Vladimir Čagin. Lopraisovi patří v průběžném pořadí páté místo. Cíl je v neděli 13. září v Ašchabadu.

Automobilový závodník Miroslav Zapletal na Rallye Hedvábné stezky
Automobilový závodník Miroslav Zapletal na Rallye Hedvábné stezky
Otevřít galerii
 • Automobilový závodník Miroslav Zapletal na Rallye Hedvábné stezky autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Tatra Aleše Lopraise na Rallye Hedvábné stezky autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1099/109887.jpg?1252444701

"Závod je to opravdu nádherný. Je velká škoda, že jsme museli odstoupit, ale selhala nám technika a náhradní motor bohužel nemáme," uvedl navigátor Tomáš Ouředníček.

Problémy měl i další český zástupce Aleš Loprais s kamionem Tatra. "Krásná etapa, jakoby pravá dakarská. První dvě třetiny šly výborně, ale asi 170 km před cílem jsme v kabině ucítili naftu a zaznamenali extrémní úbytek paliva," napsal na stránkách Loprais Tatra Teamu.

Důvodem byla prasklá hadice, posádku ale nakonec od předčasného konce v soutěži zachránily okolo projíždějící civilní cisterny. "Byly sice prázdné, ale jejich řidiče jsme přemlouvali tak dlouho, až nám jeden z nich dovolil si z jeho nádrže vysát 45 litrů nafty. Tu jsme sice královsky zaplatili, ale v tu chvíli bychom za ni dali vše, co na autě vezeme. Nakonec to klaplo a do cíle jsme dojeli," poznamenal Loprais.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.