ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Fisichellu u Force India nahradí Liuzzi

Velikost textu:
aktualizováno 7. 9. 2009 12:39

Londýn - Italského pilota formule 1 Giancarla Fisichellu nahradí v kokpitu vozu Force India jeho krajan Vitantonio Liuzzi. Osmadvacetiletý závodník se představí již v příští Velké ceně na italském okruhu v Monze. Liuzzi má za sebou 39 startů za stáje Red Bull a Toro Rosso, z nichž ve třech bodoval a nejlépe skončil na šestém místě. Naposledy se v seriálu MS formule 1 představil v říjnu 2007 v Brazílii. Následně dělal testovacího jezdce právě u Force India a závodil v méně prestižních závodech Speedcar Series a A1 Grand Prix.

Vitantonio Liuzzi
Vitantonio Liuzzi
Otevřít galerii
 • Vitantonio Liuzzi autor: ¨, zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Giancarlo Fisichella autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Nyní ale Liuzzi u Force India poprvé usedne do kokpitu i při závodech, když byl vybrán jako náhradník za Fisichellu. Ten před týdnem dojel pro senzační druhé místo v belgickém Spa a následně zamířil do Ferrari, kde bude jezdit místo zraněného Brazilce Felipeho Massy.

"Nemůžu se dočkat, až zase usednu do vozu, zvláště při domácím závodu v Monze. Mám velkou motivaci a hlad po závodění, navíc bych řekl, že jsem ve formě," uvedl Liuzzi. "Je ale smutné, že jsem dostal šanci jen kvůli nehodě Felipeho. Přesto toho chci využít a ukázat, že mohu dělat to, co mě baví ze všeho nejvíce - závodit," dodal.

Vedení stáje je přesvědčeno, že tah s nasazením Liuzziho nebude krokem vedle, jako tomu bylo u náhradníka Ferrari Luky Badoera. Ten jako testovacíjezdec odjel místo Massy dva závody, ale zcela propadl. "Jsem potěšen, že mohu dát Tonimu šanci usednout zpátky do závodního sedadla, o kterém vím, že mu poslední dva roky hodně chybělo," prohlásil šéf stáje Vijay Mallya.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.