ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Abraham získal v GP San Marina jedenácté místo

Velikost textu:

Misano (San Marino) - Český motocyklový jezdec Karel Abraham obsadil v dnešní Velké ceně San Marina jedenácté místo ve třídě do 250 ccm. Lukáš Pešek závod v Misanu kvůli poruše svého stroje nedokončil. Zvítězil Španěl Hector Barberá, který v dramatickém finiši zdolal Itala Mattiu Pasiniho o pouhé čtyři setiny sekundy. Abraham se sice v předposledním kole posunul do elitní desítky, ale v závěru ho předjel exmistr světa Švýcar Thomas Lüthi, který vyhrál dramatický duel o pouhé dvě desetiny. "Několikrát jsem to na Thomase zkusil na brzdy, ale vyšlo to až v předposledním kole. On mi to ale pak vrátil na rovince," uvedl v tiskové zprávě brněnský závodník.

Valentino Rossi
Valentino Rossi

"Čekal jsem víc, ale start se mi nepovedl a v tlačenici jsem se propadl hluboko dozadu. Chvíli to trvalo, než jsem se vrátil do první patnáctky," prohlásil Abraham, který startoval ze třetí řady. V Misanu se rozhodlo i o tom, že Abraham pojede také v příští sezoně v nové kubatuře Moto2 s tovární podporou Aprilie. Šéf týmu Cardion AB Karel Abraham starší podepsal v sobotu večer smlouvu s italskou firmou, která připraví týmu tovární podvozek. Čtyřdobé motory dodá všem účastníkům této kategorie Honda. "Myslím, že jsme udělali dobře. Aprilia má dost zkušeností ze superbiků a věřím, že připraví i pro Moto2 konkurenceschopný stroj," řekl český jezdec.

Pešek věřil, že může navázat na sedmé místo z minulého závodu v Indianapolisu, ale technika ho záhy po startu zradila. "Letošní sezona je taková, že se pořád s něčím pereme. V závodě mi prasknul řetěz a musel jsem zastavit," řekl v rozhovoru pro stanici Nova Sport.

Rossi slavil s oslíma ušima na hlavě

Po pádu a prvním nedokončeném závodu v sezoně si spravil náladu Ital Valentino Rossi. Osminásobný mistr světa si připsal šesté letošní vítězství s náskokem 2,416 sekundy před týmovým kolegou z Yamahy Španělem Jorgem Lorenzem a šampionát MotoGP před ním vede o 30 bodů. Obhajobu vítězství v Misanu oslavil italský šoumen po svém - na stupně vítězů přišel s oslíma ušima nasazenýma na čepici. Už na dráze se předtím představil v helmě s dominantním portrétem osla z filmu o Shrekovi.

"Když někdo udělá hloupou chybu, v Itálii o něm říkáme, že je osel. Hned jak jsem se v Indianapolisu ocitl na zemi, říkal jsem si, jaký jsem osel. Pak mě napadlo tohle. Takže jsem sice přišel o 25 bodů, ale vyřešil jsem problémy, jak bude vypadat moje helma v Misanu," smál se italský šampion, který v Americe nedokončil závod poprvé od listopadu 2007.

V nejslabší kategorii do 125 ccm vyhrál Španěl Julian Simon, který si upevnil první pozici v průběžném pořadí. Čtyři závody před koncem šampionátu vede o 57,5 bodu před krajanem Nicolasem Terolem, který s ním dnes prohrál o půl sekundy. Český jezdec Lukáš Šembera obsadil 18. místo, Jakub Kornfeil skončil při svém debutu v MS osmadvacátý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.