ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Kvůli protestům na Australské rallye byly zrušeny rychlostní zkoušky

Velikost textu:
aktualizováno 4. 9. 2009 12:15

Kingscliff (Austrálie) – Šestá a jedenáctá rychlostní zkouška na Australské rallye byly kvůli výtržnostem diváků zrušeny. Na automobily totiž při každé příležitosti létaly kameny z rukou ekologických aktivistů, kteří kritizují konání motoristického závodu a jeho vliv na okolní prostředí. Po průjezdu tří vozů dorazila na místo incidentu policie a jízdy zrušila. Aktivisté se v minulém týdnu marně domáhali soudního rozhodnutí, které by konání Australské rallye zakázalo.

Mikko Hirvonen
Mikko Hirvonen
Otevřít galerii
 • Mikko Hirvonen zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/956/95566.jpg?1246125540
 • Austrálie a Nový Zéland autor: ČT24, zdroj: www.google.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1002/100179.jpg?1252576925

Po průjezdu Sébastiena Loeba, Mikka Hirvonena a Daniho Sorda byl závod přerušen. Další jezdci se proto rovnou vydali na start sedmé erzety. "Dokážu pochopit, proč někteří lidé nemají rallye rádi, ale já tady prostě jen dělám svoji práci," citovala agentura AP pětinásobného mistra světa Loeba.

Zrušena byla posléze i jedenáctá rychlostní zkouška, která se měla jet na tomtéž jedenáctikilometrovém úseku. Podle agentury Reuters totiž aktivisté navíc zavalili trať velkými kameny a strhli ploty u pastvin, takže hrozilo, že by se před piloty mohlo náhle objevit stádo krav.

V závodě zatím vede Hirvonen

V Novém Jižním Walesu se Australská rallye jede poprvé. Soutěž se do MS vrátila po tříleté přestávce a letos se koná jinde, než bylo zvykem. Doposud se závodilo na západním pobřeží v okolí přístavu Perth, letos se rallye přesunula o 3600 km na východ.

Loeb, který usiluje o šestý titul za sebou, ztrácí v průběžném pořadí MS tři body na Hirvonena, jenž vyhrál poslední tři světové rallye. Lídr šampionátu zatím s Loebem v Kingscliffu bojuje o čtvrté místo. Lepší jsou Latvala, Francouz Sébastien Ogier a Sordo. Martin Prokop, jediný český zástupce v soutěži a již jistý juniorský mistr světa, se pohybuje v druhé desítce výsledkové listiny. Dnešní etapa skončí 15. rychlostní zkouškou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.