ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Fisichella pojede za Ferrari

Velikost textu:
aktualizováno 3. 9. 2009 17:29

Maranello (Itálie) - Druhým pilotem formule 1 u Ferrari bude Ital Giancarlo Fisichella. Stáj Force India souhlasila s tím, že svou hvězdu uvolní po zbytek sezony, aby v kokpitu Ferrari nahradil zraněného Felipeho Massu a jeho neúspěšného náhradníka Luku Badoera. V novém týmu by se Fisichella měl představit už 13. září při Velké ceně v Monze. Kdo nahradí Fisichellu v kokpitu Force India, oznámí stáj v příštích dnech.

Giancarlo Fisichella
Giancarlo Fisichella
Otevřít galerii
 • Giancarlo Fisichella autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Záchrana Felipeho Massy autor: Tamas Kovacs, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Ferrari se zkušeného Fisichellu rozhodlo angažovat ještě předtím, než o víkendu dojel při Velké ceně Belgie na druhém místě, čímž získal pro Force India první body v historii. Britsko-indická stáj sice původně Fisichellovo uvolnění zamítla, nakonec však dala souhlas k tomu, aby po zbytek sezony jezdil v červených barvách Ferrari.

"Giancarlo a jeho zástupci za mnou přišli s nabídkou od Ferrari. Pro Giancarla je stejně jako pro každého jiného italského pilota celoživotním snem sedět v kokpitu Ferrari, proto mu nechceme stát v cestě k jeho naplnění," uvedl šéf stáje Vijay Mallya v prohlášení. "Chtěli bychom zdůraznit, že jsme po Ferrari nepožadovali finanční náhradu. Udělali jsme to pro Giancarla a pro blaho celého sportu. Italský jezdec ve Ferrari při závodě v Monze bude dobrým tahákem," dodal.Zraněného Massu, kterému prorazila lebku pružina z vozu Brawn GP Rubense Barrichella při kvalifikaci na Velkou cenu Maďarska, měl původně nahradit legendární Michael Schumacher. Z jeho senzačního návratu však kvůli zdravotním problémům sešlo, a tak do kokpitu v posledních dvou závodech usedl testovací jezdec Badoer. Ten však vůbec nepřesvědčil, když zaostával za všemi jezdci seriálu a byl jasně poslední. 

Vedení stáje se tak začalo poohlížet po náhradě, nejprve ovšem čekalo na výsledky Massova vyšetření. Při něm sice brazilský pilot získal povolení k pomalému návratu k tréninku, ovšem Fisichellovo angažování naznačuje, že Ferrari s Massovým návratem počítá až od nové sezony.

Felipe Massa
Felipe Massa
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.