ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Místo Piqueta pojede za Renault ve Valencii Grosjean

Velikost textu:
aktualizováno 18. 8. 2009 11:44

Valencie (Španělsko) - Stáj formule 1 Renault nasadí do víkendové Velké ceny Evropy ve Valencii svého testovacího jezdce Romaina Grosjeana. Třiadvacetiletého Francouze čeká premiéra ve formuli 1. Podle očekávání nahradí Brazilce Nelsona Piqueta mladšího, jehož služeb se vedení týmu kvůli špatným výsledkům po maďarské Grand Prix pro zbytek sezony vzdalo.

Monopost Renault
Monopost Renault
Otevřít galerii
 • Monopost Renault zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/12/1159.jpg?1199804359
 • Romain Grosjean v monopostu renault zdroj: en.wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1054/105351.jpg?1250585665

Romain Grosjean, rodák ze Ženevy, působí souběžně s rolí zkušebního pilota Renaultu ve formulovém seriálu GP2 Series, kde mu patří druhé místo v průběžném pořadí. Loni v něm skončil čtvrtý.

Barvy Renaultu bude hájit společně s dvojnásobným mistrem světa Španělem Fernandem Alonsem, který je zatím na jedenáctém místě se ziskem pouhých třinácti bodů. Piquet v dosavadních deseti závodech nebodoval. "Je to čest být Fernandovým kolegou. Když člověk vstupuje do formule 1 po boku dvojnásobného mistra světa, má mimořádnou motivaci," prohlásil Grosjean, jenž bude po nedávném propuštění Sebastiena Bourdaise z Toro Rosso jediným Francouzem ve startovním poli.

Renault oznámil angažování Grosjeana pro závod ve Valencii den poté, co uspěl s odvoláním proti zákazu startu v Grand Prix Evropy. Původně francouzská stáj neměla ve Španělsku startovat kvůli ohrožení bezpečnosti v závodu na Hungaroringu, kde z Alonsova monopostu ulétlo špatně upevněné kolo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.