ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Brazilec Massa letí z nemocnice rovnou domů

Velikost textu:
aktualizováno 3. 8. 2009 13:51

Budapešť - Pilot formule jedna Felipe Massa byl devět dnů po vážné nehodě při kvalifikaci Velké ceny Maďarska propuštěn z budapešťské nemocnice. Brazilec, který podstoupil operaci proražené lebky, odcestoval se svou těhotnou manželkou Raffaelou do Sao Paula. "Díky bohu, cítím se velmi dobře. Mám jen menší oteklinu u levého oka. Už se těším na návrat domů," sdělil novinářům v neděli Massa. V Brazílii si jej ještě dva dny nechají v nemocnici, kde se podrobí testům.

Fellipe Massa ve ferrari
Fellipe Massa ve ferrari
Otevřít galerii
 • Fellipe Massa ve ferrari autor: Andre Penner, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/501/50039.jpg?1225561503
 • Dojatý Felippe Massa autor: Silvia Izquierdo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/502/50127.jpg?1225657664

Osmadvacetiletý Massa podstoupil v nemocnici v Budapešti operaci lebky, kterou mu na Hungaroringu prorazila pružina uvolněná ze soupeřova monopostu. Ta ho při kvalifikaci udeřila v plné rychlosti do přilby a jezdec následně ještě čelně naboural do bariéry z pneumatik.

Massovo místo v monopostu Ferrari dočasně zaujme sedminásobný mistr světa Michael Schumacher, jenž svého kolegu v nemocnici v sobotu navštívil. "Ví, jak se vyhrává a jak se jezdí. Svěřit auto takovému fantastickému člověku bylo to nejlepší rozhodnutí," uvedl Massa, jenž je přesvědčen o správném kroku italské stáje.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.