ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Hirvonen navýšil svůj náskok v čele Finské rallye o půl minuty

Velikost textu:

Jyväskylä (Finsko) - Náskok domácího jezdce Mikka Hirvonena v čele Finské rallye se po druhé etapě zvýšil na více než půl minuty. Lídr průběžného pořadí mistrovství světa se od svého největšího soupeře Sébastiena Loeba výrazněji odpoutal v dnešní páté rychlostní zkoušce, v níž francouzského obhájce titulu postihly technické potíže. Pilot formule 1 Kimi Räikkönen, jehož start v rallye je pro domácí fanoušky velkým lákadlem, měl na posledním měřeném úseku nehodu. Do té doby mu v Jyväskylä patřilo 15. místo.

Jezdec F1 Kimi Räikkönen na Finské rallye
Jezdec F1 Kimi Räikkönen na Finské rallye
Otevřít galerii
 • Jezdec F1 Kimi Räikkönen na Finské rallye autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1023/102207.jpg?1249145997
 • Ilustrační foto autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Lépe na tom je po dvou etapách Martin Prokop, který dál vede juniorský šampionát. "Opravdu dobrý den. Užili jsme si to. Všechny zkoušky bez problémů, auto fungovalo dobře," prohlásil český jezdec po dojezdu. Do soutěže se po pátečním odstoupení kvůli poruše převodovky vrátil i Martin Semerád.

Loeb si po defektu v 15. erzetě stěžoval na poškozený podvozek. "Ve vracečce nám spadlo kolo z ráfku," poznamenal. Přesto zajel čtvrtý čas, ale jeho ztráta na Hirvonena se v tu chvíli zdvojnásobila na 26 sekund.

Loeb až na jedinou výjimku prohrál s finským jezdcem Fordu i ve zbývajících zkouškách a třívteřinový rozdíl z pátku postupně narostl až na 32 sekund. "Nedá se nic dělat. Budeme se jen snažit dojet do cíle. Riskoval jsem, ale Mikko byl pořád v čele," ulevil si Loeb po etapě.

"Byl to velmi dobrý den. Jel jsem na svém limitu, úplně naplno," pochvaloval si naopak Hirvonen, který byl nejrychlejší v šesti dnešních zkouškách. Třikrát triumfoval jeho krajan Jari-Matti Latvala, který díky tomu vystřídal na třetím místě Španěla Daniho Sorda. V neděli jsou na programu devátého dílu mistrovství světa závěrečné čtyři měřené úseky.

Sébastien Loeb
Sébastien Loeb
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.