ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Massa prý už myslí na návrat do formule 1

Velikost textu:
aktualizováno 30. 7. 2009 22:27

Budapešť - Den po propuštění z jednotky intenzivní péče už pilot formule 1 Felipe Massa mluvil s lékaři o návratu do kokpitu ferrari. Vtipkoval, že legendárního Michaela Schumachera, který ho má zastoupit, za volant nepustí. Massův osobní lékař Dino Altman dnes uvedl, že brazilský jezdec už normálně jí, chodí po nemocničním pokoji a sprchuje se. Opakovaně potvrdil, že by neměl mít problémy s poraněným levým okem. "Je zpátky v běžném životě," konstatoval Altman. Lékaři také předběžně vyloučili, že by se mohl vrátit do formule 1 ještě v letošní sezoně. Ředitel budapešťské nemocnice István Szilvassy večer pro maďarskou televizi uvedl, že v neděli Massu propustí do domácího léčení. Pilot by měl být převezen domů do Brazílie.

Felipe Massa
Felipe Massa
Otevřít galerii
 • Felipe Massa zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Felipe Massa autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/162/16165.jpg?1207498819

Altman uvedl, že Massa vzkázal sedminásobnému šampionovi Schumacherovi, že jeho návrat bude mít krátké trvání. "Uvidíme, jestli ho nechám můj vůz vůbec řídit, protože já se nevzdávám," citoval Altman Massu. "On se ničeho nebojí a myslí si, že bude schopen ve Valencii závodit," doplnil Altman. Ve španělském přístavu se Velká cena uskuteční již za tři týdny - 23. srpna.

Osmadvacetiletý Massa je stále v nemocnici v Budapešti, kde podstoupil operaci lebky, kterou mu na Hungaroringu prorazila pružina uvolněná ze soupeřova monopostu. Ta ho udeřila v rychlosti do přilby a jezdec následně ještě čelně naboural do bariéry.

Na Massu se do nemocnice přišel podívat i francouzský lékař Gerard Saillant, který spolupracuje s mezinárodní federací FIA, ale jeho názor na stav pilota se médiím získat nepodařilo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.