ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Tým Škody ovládl Ruskou rallye, vyhrál Hänninen před Kopeckým

Velikost textu:

Vyborg (Rusko) - Piloti továrního týmu Škoda Motorsport ovládli Ruskou rallye, šestý podnik série Intercontinental Rallye Challenge. Z vítězství se radoval Juho Hänninen, druhý skončil jeho český kolega Jan Kopecký. Finský jezdec tak na šotolinových tratích v okolí Vyborgu u Petrohradu obhájil své loňské prvenství, Kopecký si připsal třetí druhé místo za sebou v letošním šampionátu IRC. Seriál pokračuje dalším podnikem na přelomu července a srpna v Portugalsku.

Rallye
Rallye

Hänninen se držel v čele Ruské rallye od čtvrteční první rychlostní zkoušky a až dnes si připsal první dílčí prohru. Jedenáctý měřený úsek ovládl jeho krajan Anton Alen s fiatem. Další testy však již opět vyhrál Hänninen a celkem si tak připsal dvanáct nejlepších časů na rychlostních zkouškách. Dvě erzety byly v pátek zrušeny.

Kopecký, jenž byl před rokem v Rusku šestý, se díky dnešnímu druhému místu posunul na průběžně stříbrnou pozici v celém šampionátu IRC. Od prvního Brita Krise Meekeho, jenž šestý díl seriálu vynechal, jej dělí jen jeden bod. Hänninen díky triumfu v Rusku postoupil na šestou pozici.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.