Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
čtvrtek 13. prosince 2018 Lucie

Smrž dojel při prvním závodu superbiků v Doningtonu devátý

Velikost textu:

Donington Park (Británie) - Český motocyklový jezdec Jakub Smrž obsadil se svou ducati deváté místo v dnešním prvním závodě mistrovství světa superbiků v britském Donington Parku. Ve druhé jízdě se cíle nedočkal, po pádu ve druhém kole už se na trať nevrátil. Ze dvou prvenství se radoval Američan Ben Spies na yamaze a výrazně se přiblížil v čele seriálu Japonci Norijukimu Hagovi. Ten sice nejprve bodoval třetím místem, druhou jízdu ale stejně jako Smrž nedokončil. Českému jezdci patří v pořadí MS osmá příčka.

Jakub Smrž
Jakub Smrž
Otevřít galerii
 • Jakub Smrž zdroj: www.fansof96.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jakub Smrž autor: Igor Šefr, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Smrž si posteskl, že závody mohly dopadnout mnohem lépe. "V kvalifikaci jsem měl určitě rychlost na první řadu, ale déšť mi vše překazil. V první jízdě se mi tam v prvních zatáčkách přimotalo mnoho jezdců, a tím jsem ztratil na špičku pole," uvedl jezdec.

"Ve druhém závodě přišel pád a naděje na skvělý výsledek byly ty tam. Před Brnem mám ale docela solidní výchozí pozici a už se těším na domácí závod," uvažoval již Smrž o dalším pokračování mistrovství světa. Masarykův okruh v Brně přivítá příští dvojzávod superbiků 26. července.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.