ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Mosley chce za svého nástupce bývalého šéfa Ferrari Todta

Velikost textu:

Londýn - Šéf Mezinárodní automobilové federace FIA Max Mosley, který kvůli sporu s Asociací stájí formule 1 FOTA již nebude kandidovat na svůj post, údajně chce, aby se jeho nástupcem stal bývalý šéf stáje Ferrari Jean Todt. Informoval o tom britský list Sunday Times. Francouz Todt, který v březnu po 16 letech opustil Ferrari, má k Mosleymu velmi blízko. Deník proto spekuluje, že by si tak odstupující funkcionář mohl udržet vliv. Právě odstoupení Mosleyho přitom bylo jednou z podmínek stájí k tomu, aby byla zažehnána krize a případné odtržení osmi týmů, které plánovaly vlastní seriál závodů.

Max Mosley
Max Mosley
Otevřít galerii
 • Max Mosley zdroj: www.papermag.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/329/32878.jpg?1216897232
 • Formule 1 autor: AP/Luca Bruno, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/942/94148.jpg?1245504629

Devětašedesátiletý Mosley se původně hodlal znovu ucházet o setrvání ve funkci i na páté volební období, ačkoli vloni prohlašoval, že svůj post opustí. Kvůli zažehnání sporu s FOTA však od svého záměru ustoupil a podle médií se měl dokonce s předstihem stáhnout z formule 1. 

V rozhovoru pro Sunday Times však Mosley nevyloučil ani možnost, že by přece jen na svou funkci znovu kandidoval. Nelíbí se mu totiž chování zástupců FOTA, když mimo jiné předsedu FOTA a prezidenta Ferrari Luku di Montezemola vyzval, aby se mu veřejně omluvil za to, že ho nazval diktátorem."Udělali chybu, že tancovali na mém hrobě dříve, než jsem byl pohřben. A já tu přitom stojím zdravý jako řípa. Jsem pod tlakem, abych se znovu ucházel o znovuzvolení," uvedl Mosley. "Udělám, co bude nutné. Není v mé povaze, abych se vzdával bez boje," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.