ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

FIA a týmy formule se dohodly, rozkol zažehnán

Velikost textu:
aktualizováno 24. 6. 2009 14:20

Paříž - Prezident Mezinárodní automobilové federace (FIA) Max Mosley i zástupci Asociace stájí formule 1 (FOTA) dnes oznámili, že došlo k dohodě obou stran a byl zažehnán vznik konkurenční série pro příští sezonu. Zároveň Mosley po sjednaném smíru ustoupil od možnosti znovu kandidovat na post šéfa při letošních volbách FIA. "Už neuvažuji o znovuzvolení, nyní máme mír," oznámil Mosley v Paříži poté, co na schůzce s šéfem FOTA Lukou di Montezemolem odvrátili možný rozpad seriálu mistrovství světa.

Mezinárodní automobilová federace FIA
Mezinárodní automobilová federace FIA
Otevřít galerii
 • Mezinárodní automobilová federace FIA autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Formule 1 autor: AP/Luca Bruno, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Šéf Mezinárodní automobilové federace FIA Max Mosley zdroj: www.papermag.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/329/32878.jpg?1216897232

"Dohodli jsme se na snížení nákladů. Bude jeden šampionát F1, ale cílem je do dvou let upravit celkové výdaje do stavu z počátku 90. let," komentoval Mosley základní fakta dohody s týmy. Podle informací médií budou v příštím roce platit stejná pravidla jako letos.

Minulý týden v pátek osm z deseti stávajících stájí formule 1 odmítlo přistoupit na změny pravidel a nastavení rozpočtového stropu pro příští sezonu. Mosleyho návrh předpokládal volitelný strop 40 milionů liber na sezonu, který by v případě dodržení umožňoval stájím využívat technologické výhody. Nakonec však neprošla ani verze s ročním odkladem. Týmy Ferrari, McLaren, Renault, Toyota, BMW-Sauber, Brawn GP, Red Bull a Toro Rosso tehdy prohlásily, že už začaly s přípravou vlastního seriálu závodů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.