ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

V tréninku na Velkou cenu Turecka byl nejrychlejší Kovalainen

Velikost textu:

Istanbul - Fin Heikki Kovalainen s mclarenem byl nejrychlejší v pátečním volném tréninku na Velkou cenu Turecka mistrovství světa formule jedna. Pouze o šest tisícin pomaleji jel na okruhu v Istanbulu bývalý dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso na renaultu. Třetí dojel polský pilot Robert Kubica s vozem BMW. Dosavadní suverén letošní sezony Jenson Button s brawnem skončil v obou fázích v polovině startovního pole.

Heikki Kovalainen
Heikki Kovalainen
Otevřít galerii
 • Heikki Kovalainen autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/911/91064.jpg?1244230901
 • Pilot McLarenu Heikki Kovalainen autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Odpoledne zajížděli piloti velice vyrovnané časy. Prvního Haikkiho Kovalainena dělilo od šestnáctého místa pouhých sedm desetin sekundy. V závěru druhého tréninku se snažil jeho nejlepší čas překonat Fernando Alonso. Španělský jezdec ve službách renaultu měl po dvou třetinách trati na Fina náskok, nezvládl však poslední sektor a s minimálním odstupem šesti tisícin sekundy se musel spokojit s druhým místem.

Tradičně skvělé časy zajížděl i Nico Rosberg, jenž vyhrál dopolední první fázi. Německý pilot williamsu vyhrál polovinu dosavadních tréninkových jízd v sezoně, ale v samotných závodech se ještě nedostal výše než na šestou příčku. "Jezdíme zkrátka s menším množstvím paliva než kdokoliv jiný. Vypadáme rychlejší, než skutečně jsme, ale to vůbec není důležité," vysvětlil své tréninkové časy.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.