ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

O šampionát F1 se zajímá i stáj Superfund

Velikost textu:

Londýn - Bývalý rakouský pilot formule 1 Alex Wurz usiluje o návrat do mistrovství světa, tentokrát ale jako ředitel stáje Superfund. Ta podala vedle dalších uchazečů přihlášku do příštího ročníku a bude čekat, zda ji 12. června mezinárodní federace FIA zařadí na seznam účastníků. Vlastníkem stáje je rakouský podnikatel Christian Baha. Pětatřicetiletý Wurz má na kontě 69 Velkých cen v monopostech Benettonu a Williamsu.

Velká cena F1
Velká cena F1
Otevřít galerii
 • Velká cena F1 autor: Rick Rycroft, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Velká cena Malajsie autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Vždycky jsem chtěl být členem týmového managementu. V rozpočtovém stropu a přirozených podmínkách na soutěžním trhu vidíme naši příležitost," vysvětlil Wurz důvod, proč má Superfund zájem o účast v seriálu. "Rozhodnout se ale musíme, až bude jasné, co budeme a nebudeme v příštím ročníku smět dělat," upozornil. 

O rozpočtovém stropu, který chtěla zavést FIA, vznikly velké dohady a řada stájí hrozila vystoupením ze seriálu. Všechny týmy se sice nakonec do dalšího ročníku přihlásily, o konkrétních podmínkách existence šampionátu však bude rozhodnuto až podpisem nové dohody, tzv. Concorde Agreement.FIA vybere tři nové stáje pro sezonu 2010 ze šestice kandidátů, mezi nimiž jsou vedle Superfundu také Prodrive, Litespeed GP, Campos Meta Racing, US F1 a bývalý účastník mistrovství světa Lola.
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.