ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

V příští sezoně pojedou F1 všechny stávající týmy

Velikost textu:

Ženeva (Švýcarsko) - Příštího ročníku mistrovství světa formule 1 se nakonec zúčastní všech deset stávajících stájí. Mezinárodní automobilová federace (FIA) se dohodla s týmy na kompromisu ohledně omezených rozpočtů a stáje v den uzávěrky podaly přihlášky. V prohlášení to oznámila Asociace stájí formule 1 (FOTA). Do šampionátu se tak dnes přihlásilo devět stájí: Brawn GP, BMW Sauber, Ferrari, Force India, McLaren, Red Bull, Renault, Toro Rosso a Toyota. Williams podal přihlášku už v pondělí, za což byl asociací týmů formule 1 dočasně vyloučen.

Velká cena Malajsie
Velká cena Malajsie
Otevřít galerii
 • Velká cena Malajsie autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Velká cena F1 autor: Rick Rycroft, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/765/76458.jpg?1238315733

Stáje si podle prohlášení účast v šampionátu podmínily dvěma body. Do 12. června musí být podepsána nová smlouva zahrnující podmínky existence formule 1. Jakmile bude podepsána, stáje se zavážou k působení v seriálu do roku 2012. Druhým požadavkem pak je, že stávající pravidla musí platit i v následující sezoně.FIA tak nedokázala prosadit volitelný omezený rozpočet ve výši 45 milionů eur, který měl v rámci úsporných opatření do formule přilákat nové stáje. Podle návrhu FIA by týmy, které by na něj přistoupily, dostaly více svobody v technologické oblasti než stáje s neomezeným rozpočtem. Právě to se však stájím nelíbilo a Ferrari, Renault, Toyota, Red Bull a Toro Rosso dokonce pohrozily odchodem z formule. 

Na startovním roštu by se tak v příští sezoně F1 mělo představit deset stávajících stájí a tři nováčci, které FIA vybere 12. června. Přihlášky podle agentury SID podaly týmy Litespeed, Lola, USF1, Prodrive a Campos.
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.