ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Škoda začala testovat rallyeový speciál Fabia S2000

Velikost textu:

Praha - Automobilka Škoda zahájila testování speciálu Fabia kategorie S2000, který by měl být v budoucnosti hlavním soutěžním produktem mladoboleslavské společnosti.

Logo mladoboleslavské automobilky Škoda
Logo mladoboleslavské automobilky Škoda

Tovární tým Škoda Motorsport opustil světovou rallye v roce 2005, následně ale automobilka podporovala soukromé týmy včetně Jana Kopeckého. Ten by se měl nyní podílet i na přípravách nové fabie, která má přesně podle regulí dvoulitrový benzinový atmosférický motor, šestistupňovou sekvenční převodovku a pohon na všechna kola.

"V tomto roce chceme vůz optimalizovat a úspěšně homologovat, abychom jej mohli nasazovat na národní i mezinárodní úrovni. O konkrétním nasazení do soutěží budeme ještě diskutovat v závislosti na pokroku, výsledcích testů a závěrečné homologaci," uvedl dnes v oficiální tiskové zprávě Eckhard Scholz, člen představenstva Škoda Auto zodpovědný za technický vývoj.

Vozy kategorie S2000 by v budoucnosti měly patřit v mistrovství světa mezi preferované. Podle některých zpráv by dokonce mohly nahradit v současnosti nejvýkonnější speciály WRC. Škoda se však zřejmě do světové rallye nevrátí s oficiálním továrním týmem, ale bude podporovat vybrané subjekty.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.