ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Dakarská rallye se příští rok pojede v Argentině a v Chile

Velikost textu:

Paříž - Tradiční Rallye Dakar se příští rok uskuteční od 3. do 18. ledna v Argentině a v Chile. Dnes to oznámili organizátoři slavné africké soutěže, která se kvůli bezpečnosti přestěhuje na jihoamerický kontinent. Start a cíl závodu bude v argentinské metropoli Buenos Aires.

Účastníci rallye Paříž - Dakar.
Účastníci rallye Paříž - Dakar.

Letos byl jubilejní 30. ročník kvůli hrozbě teroristických útoků na poslední chvíli zrušen. Jezdci, kteří se ho chtěli zúčastnit, budou pro rok 2009 ve výhodě. "Při novém přihlašování od 15. května budou upřednostňováni. Kritéria zůstávají stejná," řekl novinářům šéf Dakaru Etienne Lavigne. Pro evropské účastníky znamená nová lokalita výrazně dražší dopravu.

Letos se jako náhrada za zrušený Dakar uskuteční nový seriál závodů. Prvním z nich bude od 20. do 26. dubna Středoevropská rallye na trase dlouhé zhruba 3000 kilometrů, která povede z maďarské metropole Budapešti přes rumunské Karpaty k Balatonu. Na podzim by se měla konat ještě soutěž v Portugalsku a zřejmě i ve Španělsku.

Nejúspěšnější český účastník loňského Dakaru Aleš Loprais, který skončil
mezi kamiony na třetím místě, aktivity francouzských pořadatelů vítá. "My jsme rádi za každou náročnou rallye. Ať už bude v Africe nebo Americe, tak tam pojedeme," řekl Loprais ČTK.

O plánované jihoamerické podobě soutěže již některé informace získal a
momentálně se je snaží i rozšířit. "Měl by tam být i písek a určitě to
nebude špatné. Stojí to za to. Momentálně to bude lepší než nebezpečná Afrika," podotkl. Členové Loprais týmu podle něj v současnosti reálně
zvažují i skutečnost, že by se představili také ve Středoevropské rallye.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.