ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

V trénincích na VC Bahrajnu byl nejrychlejší Němec Rosberg

Velikost textu:

Manáma - Němec Nico Rosberg zajel nejrychlejší čas v dnešních trénincích na nedělní Velkou cenu Bahrajnu formule jedna. Pilot Williamsu v odpoledním tréninku zajel čas 1:33,339 a porazil dvojnásobného mistra světa Fernanda Alonsa ze Španělska. Třetí byl v druhé části tréninku i celkově Ital Jarno Trulli. Dopolední trénink vyhrál obhájce titulu Brit Lewis Hamilton, který skončil odpoledne až jedenáctý. V součtu obou tréninků se však časem 1:33,647 zařadil na čtvrtou pozici.

Pilot formule 1 Nico Rosberg na tréninku v Bahrajnu
Pilot formule 1 Nico Rosberg na tréninku v Bahrajnu
Otevřít galerii
 • Pilot formule 1 Nico Rosberg na tréninku v Bahrajnu autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fernando Alonso autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Rosberg už vyhrál sedmý z jedenácti tréninků, ale zatím svou rychlost není schopen potvrdit v závodě. Ve třech letošních Grand Prix bylo jeho maximem šesté místo z úvodního podniku v Austrálii.

Kvůli překročení povolené šedesátikilometrové rychlosti v boxech museli po trénincích zaplatit pokutu Fin Kimi Räikkönen a Němec Sebastian Vettel. Vítěz minulé Velké ceny v Číně Vettel měl na tachometru 62 km/h a vyvázl tak s relativně nízkou částkou 400 eur, tedy asi 10 500 korun.

Mnohem hůře dopadl mistr světa z roku 2007 Räikkönen, jemuž naměřili o 19,5 km/h nad limit, což znamenalo pokutu 4000 eur. Mezinárodní automobilová federace má totiž jasně odstupňovaný sazebník 200 eur za každý překročený kilometr.
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.