ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Dennis odchází z formule jedna ke sportovním vozům

Velikost textu:

Woking (Británie) - Výkonný ředitel McLarenu Ron Dennis už nebude působit ve formuli jedna. Jednašedesátiletý Brit se dnes vzdal všech zbývajících funkcí v týmu úřadujícího mistra světa. Roli výkonného ředitele bude nyní zastávat Martin Whitmarsh, který před třemi měsíci Dennise nahradil v pozici týmového šéfa. Odchod nejspíše urychlil incident, kvůli kterému byl Lewis Hamilton diskvalifikován z Velké ceny Austrálie.

Ron Dennis
Ron Dennis
Otevřít galerii
 • Ron Dennis autor: ČTK, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Lewis Hamilton a jeho tým autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/777/77666.jpg?1238751591

Ron Dennis začínal v kolotoči formule jedna jako mechanik v roce 1966. Šéfem stáje McLaren byl od roku 1981. "Nikdo to po mně nechtěl, je to mé vlastní rozhodnutí," prohlásil Dennis. Společnost McLaren, jejímž je patnáctiprocentním majitelem, však neopouští a míří do čela nezávislé divize McLaren Automotive, která bude vyrábět sportovní vozy.

Podle listu The Guardian urychlil Dennisův odchod z formule incident z úvodního závodu Velké ceny Austrálie. Po ní byl kvůli lhaní traťovým komisařům diskvalifikován obhájce Lewis Hamilton a přišel o třetí místo. Záležitostí se navíc bude zabývat Světová rada motorsportu a stáji hrozí dokonce i vyřazení ze šampionátu.

Zdroj: ČTK, Reuters

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.