ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Verdikt FIA za podvod s difuzory padne ve středu

Velikost textu:

Paříž - Pravděpodobně ve středečních odpoledních hodinách se tři týmy seriálu závodů formule 1 dozví rozhodnutí o tom, zda budou disciplinárně potrestány za údajně nepovolený tvar difuzoru. Mezinárodní automobilová federace FIA to oznámila dnes na zasedání v Paříži. Verdikt odvolacího soudu pak dá také konečnou podobu výsledkům prvních dvou závodů sezony v Austrálii a Malajsii. V těch použili na svých monopostech údajně neregulérní konstrukci stáje Brawn GP, Williams a Toyota.

Radost týmu Brawn GP
Radost týmu Brawn GP
Otevřít galerii
 • Radost týmu Brawn GP autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Formule 1 japonské stáje Toyota zdroj: toyota-f1.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Předmětem sporu jsou větší zadní difuzory, které prý zmíněnou trojici oproti ostatním zvýhodňují. Protest vznesly týmy Ferrari, Renault, Red Bull a BMW-Sauber už před zahájením sezony, ten byl ale zamítnut a komisaři pustili na start všechny jezdce. V obou závodech kraloval Brit Jenson Button z Brawn GP, po případné diskvalifikaci by se tak zásadně změnilo pořadí obou Velkých cen i celého šampionátu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.