ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Nepřemožitelný Loeb vyhrál i Portugalskou rallye

Velikost textu:

Faro (Portugalsko) - Francouz Sébastien Loeb s citroënem nenašel přemožitele ani ve čtvrtém závodu letošního ročníku mistrovství světa v automobilových soutěžích. Rozhodující krok k triumfu na Portugalské rallye učinil už v sobotu, v neděli si jen udržoval náskok před druhým Mikkem Hirvonenem s fordem, který v cíli poslední, osmnácté rychlostní zkoušky činil 24 sekund. Přesto fenomenální Francouz stačil ještě v neděli vyhrát dvě rychlostní zkoušky.

Francouzský jezdec rallye Sébastien Loeb se raduje se svým kolegou Danielem Elenou z vítězství na portugalské rallye
Francouzský jezdec rallye Sébastien Loeb se raduje se svým kolegou Danielem Elenou z vítězství na portugalské rallye
Otevřít galerii
 • Francouzský jezdec rallye Sébastien Loeb se raduje se svým kolegou Danielem Elenou z vítězství na portugalské rallye autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Francouzský jezdec Sébastien Loeb se svým citroënem vítězí v portugalské rallye autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Francouzský suverén posledních let měl mírné problémy jen v pátek, kdy vyjel z trati a ztratil několik desítek sekund. V sobotu naopak vyhrál všech šest rychlostních zkoušek.

Loeb má v čele klasifikace plný počet 40 bodů a na druhého Hirvonena náskok už deseti bodů. Třetí místo v Portugalsku i celém šampionátu patří Španělu Danimu Sordovi jezdícímu také s citroënem.

V kategorii produkčních vozů se pokusil na první příčku zaútočit Martin Prokop s mitsubishi a v závěrečné etapě dokázal stáhnout téměř dvě minuty. Na domácího Arminda Arauja mu přesto minuta scházela. Celkově obsadil Prokop desátou příčku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.