ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Hirvonen vede po první etapě Portugalskou rallye

Velikost textu:

Faro (Portugalsko) - Po první etapě Portugalské rallye je lídrem tovární pilot Fordu Mikko Hirvonen. Za finským vicemistrem světa následují po sedmi rychlostních zkouškách Španěl Dani Sordo a jeho týmový kolega z Citroënu Sébastien Loeb. Oba v posledním měřeném testu předstihli jiného Fina Marcuse Grönholma se subaru, který se při návratu do mistrovství světa dlouho přetahoval se Sordem o druhé místo.

Mikko Hirvonen
Mikko Hirvonen
Otevřít galerii
 • Mikko Hirvonen autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/80/7937.jpg?1202750926
 • Sébastien Loeb a Daniel Elena ve voze Citroen C4 autor: Paulo Duarte, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/778/77774.jpg?1238779238

Pětinásobný mistr světa a vítěz tří dosavadních soutěží v sezoně Loeb ztrácí na první místo 18 sekund, za Sordem zaostává o tři. Francouze zbrzdil hned v úvodu dne "výlet" mimo trať, který jej stál několik desítek sekund. 

Ještě větší problémy měl Hirvonenův týmový partner a krajan Jari-Matti Latvala s fordem. Po třech erzetách sice ještě vedl průběžné pořadí, ale poté se převrátil na střechu, a i když vyvázl bez zranění, má po nadějích na celkové prvenství. 

Sedm dosavadních testů na šotolinových tratích včetně páteční divácké supererzety mělo pět vítězů. Po dvou nejrychlejších časech zaznamenali Latvala a ve druhé polovině úvodní etapy Loeb, Hirvonen vyhrál jednou stejně jako Sordo a páteční vítěz Henning Solberg s fordem. Ten se v první etapě propadl až na deváté místo. 

Z českých posádek si nejlépe vede Martin Prokop s mitsubishi na sedmnáctém místě. V kategorii produkčních vozů je pátý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.