ČTsport

ČTsport
středa 21. listopadu 2018 Albert

Tréninku na VC Malajsie kralovalo Ferrari

Velikost textu:

Sepang - Finský pilot Kimi Räikkönen ze stáje Ferrari byl nejrychlejší v dnešním volném tréninku na druhý závod sezony vozů formule jedna, Velkou cenu Malajsie. Na okruhu v Sepangu se v druhé části dařilo i jeho kolegovi Felipemu Massovi, jenž skončil druhý. Dobrou připravenost na začátku sezony prokázaly také oba williamsy, které byly nejrychlejší v úvodní fázi tréninku. V té byl nejrychlejší Němec Nico Rosberg, jenž o 45 tisícin sekundy porazil Japonce Kazukiho Nakadžimu. Mezi elitní osmičkou obou tréninkových fází se objevily i oba brawny Jensona Buttona a Rubense Barrichella.

Finský jezdec formule jedna Kimi Räikkönen při tréninku na VC Malajsie
Finský jezdec formule jedna Kimi Räikkönen při tréninku na VC Malajsie
Otevřít galerii
 • Finský jezdec formule jedna Kimi Räikkönen při tréninku na VC Malajsie autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/777/77649.jpg?1238749205
 • Technici týmu Ferrari autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/777/77650.jpg?1238749276

Italská stáj Ferrari částečně napravila dojem z úvodního podniku sezony, kdy v Austrálii vyšla bodově naprázdno. Obavám o spolehlivost jejich vozů však nahrál okamžik, kdy se v jednu chvíli z Räikkönenova auta začalo kouřit. Na vině prý mohl být přehřátý systém KERS.

Černý týden zato zažívá úřadující šampion Lewis Hamilton, který po čtvrtečním rozhodnutí FIA dodatečně přišel o třetí místo z VC Austrálie. Dnes zase dostal pokutu 1 200 eur za příliš rychlý průjezd boxovou uličkou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.