ČTsport

ČTsport
sobota 17. listopadu 2018 Mahulena

Loeb překvapivě vede Norskou rallye po první etapě

Velikost textu:

Hamar (Norsko) – Úřadující mistr světa Sebastien Loeb je po úvodní etapě v čele Norské rallye. Jeho citroën přitom nepatří na sněhu k nejlepším vozidlům. Necelé tři sekundy ztrácí na Loeba Mikko Hirvonen s fordem, který vedl Norskou rallye po většinu dne a průběžně třetí je jeho týmový kolega Jari-Matti Latvala. Na skvělém šestém místě figuruje starší Škoda Fabia WRC P.-G. Anderssona. Fabia, ovšem v provedení S2000, vede zásluhou Patricka Sandella v kategorii PWRC mezi tzv. produkčními vozy.

Sébastien Loeb
Sébastien Loeb
Otevřít galerii
 • Sébastien Loeb autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/682/68154.jpg?1234557523
 • Mikko Hirvonen autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/682/68152.jpg?1234556680

Do zasněžené severské rallye, která se v rámci Mistrovství světa jede teprve podruhé, vstoupil nejlépe exmistr světa Petter Solberg se starším vozem Citroën Xsara WRC. Hned ve druhé rychlostní zkoušce se na vedoucí pozici dostal jeden z největších favoritů Mikko Hirvonen, který vyhrál první Norskou rallye v roce 2007.

Po třetí "erzetě" se průběžné vedení opět změnilo a nakrátko se do čela dostal Loeb. Po následující rychlostní zkoušce se ale vrátila Norská rallye vrátila do původního stavu a Mikko Hirvonen s vozem Ford Focus dominoval průběžnému pořadí až do předposlední RZ. Vyhrál ovšem pouze v páté a osmé rychlostní zkoušce, šesté a sedmé totiž dominoval P.-G. Andersson se starší fabií.

V poslední erzetě zvítězil Loeb, Hirvonen naopak skončil až hluboko ve výsledkové listině, takže ze sedmisekundového náskoku se náhle stala skoro třísekundová ztráta na francouzského mistra světa. Zřejmě se ale jedná o taktiku týmu Ford, Loeb totiž bude muset zítra vyrazit na zasněženou trať jako první.

V kategorii PWRC bojovali velkou část dne o vítězství Patrick Sandell s Fabií S2000 a Andreas Mikkelsen se Subaru WRX. Po Mikkelsenově chybě v předposlední rychlostní zkoušce ovládl první etapu Norské rallye mezi produkčními vozy Sandell. V téže kategorii dojel dnes šestý Martin Semerád s Mitsubishi Lancer, osmý Jaromír Tarabus za volantem vozu Fiat Punto S2000 a desátý Martin Prokop s dalším produkčním lancerem.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.