ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Český tým má zájem o nejvyšší mety v šampionátu FIA GT

Velikost textu:

Praha - Poprvé v historii se na startu prestižní kategorie GT1 automobilové série FIA Gran Turismo objeví český tým. Tým K plus K motorsport bude v nadcházející sezoně nasazovat dva vozy Saleen S7R, za jejichž volanty se posadí Rakušan Karl Wendlinger, Ryan Sharp z Velké Británie, Adam Lacko a zatím nespecifikovaný čtvrtý jezdec.

Vůz Saleen S7R
Vůz Saleen S7R
Otevřít galerii
 • Vůz Saleen S7R zdroj: Wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ilustrační foto autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Za svou hlavní hvězdu si tým zvolil bývalého pilota formule 1 Wendlingera, který šampionát FIA GT v roce 1999 vyhrál a triumfoval i v absolutním pořadí ve čtyřiadvacetihodinovce v Daytoně. "Jsem přesvědčený, že budeme úspěšní. Chystáme se testovat nový vůz a celá příprava je a ještě bude opravdu hodně důkladná," řekl Wendlinger, jenž věří, že je schopen celý šampionát vyhrát. "Je to můj cíl," uvedl rakouský jezdec, který se bude ve voze střídat se Sharpem.

Wendlinger: Náš vůz je konkurenceschopný

Wendlinger si před začátkem své šesté sezony ve FIA GT pochvaloval, že vůz, který bude mít k dispozici, je konkurenceschopný. "Velice dobrý je i celý tým. Všichni chceme vyhrát závody i celý šampionát a máme k tomu dobrý základ. Není to ale jen o rychlosti, ale i spolehlivosti. Abychom byli schopni dokončit většinu závodů," podotkl zkušený čtyřicetiletý závodník na dnešní tiskové konferenci v Praze.

K ruce bude mít i stejného vedoucího týmu Othmara Weltiho ze Švýcarska, který má za sebou také působení v F1. Před lety pracoval u Sauberu. "I já mám velká očekávání a cíle před letošní sezonou. Tým už se osvědčil loni, teď už jsme si ozkoušeli i tohle auto a pracuje velmi dobře," řekl optimisticky naladěný Welti.

Šéf týmu míří vysoko 

Vysoké cíle má i šéf týmu Karel Kubů. V předešlé sezoně se K plus K motorsport podle jeho slov soustředil na získávání zkušeností a letos by chtěl vše zúročit. "Když se podíváme, s čím pojedeme, kdo za nás pojede a jaké máme zázemí, jsou (cíle) jasné. Já budu ale skromnější, chceme být do třetího místa," uvedl Kubů, podle nějž aktuálně finišují jednání o obsazení posledního jezdeckého místa. "Naší prioritou je postavit kompletní českou posádku. Kdyby to ale nedopadlo, máme konkrétní představu, kdo by do vozu usedl ze zahraničí," řekl Kubů.

V minulých letech se závody šampionátu FIA GT celkem pravidelně jezdily v Brně na Masarykově okruhu. Letos se tak ale nestane. "Proč tomu tak je, je choulostivá otázka. V Brně se dlouho FIA GT jezdí, ale sestavit kalendář akcí je obtížné. Doufáme ale, že se brzy vrátíme. I díky silnému českému týmu," uvedl zástupce promotéra seriálu Cyrille Taesch Wahlen.

Osmidílný šampionát bude zahájen 3. května v britském Silverstonu.

Saleen S7R
Saleen S7R
Více fotek
 • Saleen S7R autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/680/67935.jpg
 • Adam Lacko autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/680/67933.jpg
 • FIA GT Brno autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/680/67936.jpg
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.