ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Hänninen na Rallye Monte Carlo skončil, Kopecký se posunul na čtvrté místo

Velikost textu:
aktualizováno 23. 1. 2009 20:52

Monte Carlo - Český automobilový jezdec Jan Kopecký se dvě rychlostní zkoušky před cílem Rallye Monte Carlo drží na čtvrtém místě. Člen továrního týmu Škoda Motorsport je tak při světové premiéře vozu Fabia S2000 stále ve hře o umístění na pomyslných stupních vítězů. Na třetího Stéphana Sarrazina z Francie ztrácí Kopecký jen dvě vteřiny. Kopeckému pomohla skutečnost, že ze závodu odstoupil jeho týmový kolega Hänninen.

Škoda Fabia S2000
Škoda Fabia S2000

Tento sedmadvacetiletý jezdec v úvodu dnešní závěrečné etapy v první dnešní a celkově desáté rychlostní zkoušce vyjel podle oficiálních internetových stránek rallye mimo trať a ze soutěže odstoupil. Hänninen přitom až do závěru druhé etapy vedl. V posledním čtvrtečním úseku však po defektu klesl na třetí místo.

V čele soutěže, která je letos zařazena do interkontinentálního šampionátu IRC, je Francouz Sébastien Ogier. Druhý je Fredy Loix z Belgie, jenž startuje stejně jako Sarrazin a Ogier s vozem Peugeot 207.

Cíl slavné rallye, která tentokrát není součástí mistrovství světa, je v noci na sobotu. Posádky čekají ještě dva měřené úseky, poslední erzeta odstartuje osm minut po půlnoci.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.