ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Loprais na Dakaru končí - den před závěrečnou etapou

Velikost textu:
aktualizováno 17. 1. 2009 13:28

Córdoba - Aleš Loprais letošní jihoamerickou Rallye Dakar nedokončí. Český pilot se sice v pátek se svou tatrou dostal po potížích se spojkou do cíle 13. etapy, před startem dnešního závěrečného měřeného úseku se však jeho posádce nepodařilo vůz opravit. Loprais tak odstoupil z průběžného osmého místa den před slavnostním koncem rallye v Buenos Aires.

Rallye Dakar
Rallye Dakar

"Bohužel se nám technickou závadu nepodařilo odstranit a den před ukončením soutěže musíme odstoupit. Je nám to samozřejmě líto, ale nespali jsme celou noc a pracovali, ale nepodařilo se nám vůz uvést do takového technického stavu, abychom mohli dnešní etapu zvládnout," řekl Radiu Impuls Milan Loprais, otec Aleše a manažer týmu.

Se spojkou měla Lopraisova tatra problémy už od druhé etapy, kdy kvůli ní nabrala první velkou ztrátu v průběžném pořadí. Tehdy nepojízdný kamion odtáhl do cíle etapy a udržel ho tak v soutěži asistenční vůz MAN jiného českého týmu Offroadsport.cz s pilotem Robertem Randýskem, jenž po odstoupení Lopraise zůstal jako jediný český pilot v průběžném pořadí kamionů.

"Pořád je to ta spojka, táhne se to s námi od druhé etapy. Už jsme měli mít novou, ale asi někde létá mezi Paříží nebo je na skladě. Bohužel nepřišla nám, a proto je ten stav takový, jaký je," uvedl Milan Loprais. Tatra jeho syna dokončila páteční měřený úsek jako poslední na 52. místě mezi kamiony, do cílového města Córdoby však dorazila v limitu. Kvůli nabrané více než dvouhodinové ztrátě na nejlepší klesl Loprais v průběžném pořadí kamionů o jednu pozici na osmé místo.

Rallye Dakar v Jižní Americe dnes čeká poslední soutěžní etapa, v neděli je už na programu pouze slavnostní průjezd Buenos Aires. Na cestě do argentinské metropole čeká závodníky 792 kilometrů, nicméně pouze 227 km na čas.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.