ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Na Rallye Dakar havaroval motocyklista; je v komatu

Velikost textu:

Copiapó (Chile) - Rallye Dakar poznamenala další vážná nehoda. Španělský motocyklista Cristobal Guerrero leží podle informací pořadatelů v komatu v nemocnici v chilském městě Copiapó po těžké havárii na trati dnešní desáté etapy. Guerrero havaroval na 160. kilometru a do nemocnice ho přepravil vrtulník.

Rallye Dakar
Rallye Dakar
Otevřít galerii
 • Rallye Dakar autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/35/3463.jpg?1199805148
 • Motorka soutěžící v Rallye Dakar zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Osmačtyřicetiletému jezdci patřilo po devíti etapách 76. místo v průběžném pořadí s odstupem více než 15 a půl hodiny za vedoucím krajanem Markem Comou. Letošní ročník rallye, který se poprvé jede v Jižní Americe, si dosud vyžádal tři smrtelné oběti.

Desátá etapa, vedoucí opět pouští Atacama, byla z původně plánovaných 670 měřených kilometrů zkrácena na 466 km. Stalo se tak kvůli husté mlze, kvůli níž by nemohly vzlétnout záchranné vrtulníky. Start byl odložen, automobily dokonce odstartovaly až o tři hodiny později.

Vedení v průběžné klasifikaci si upevnil španělský motocyklista Coma, v kategorii automobilů je dál první jeho krajan Carlos Sainz. Ve čtyřkolkách ztratil Josef Macháček na Argentince Marcose Patronelliho jen 28 sekund a dál vede s náskokem více než dvou a půl hodiny.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.