ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Zástupci týmů formule jedna schválili úsporná opatření

Velikost textu:

Londýn - Představitelé týmů formule jedna dnes formálně odsouhlasili úsporná opatření, která vstoupí v platnost již od letošní sezony. Změny, mezi nimiž je například zrušení testovacích jízd v průběhu roku nebo prodloužení životnosti motorů, už minulý měsíc avizovala Mezinárodní automobilová federace FIA.

Formule 1 japonské stáje Toyota
Formule 1 japonské stáje Toyota
Otevřít galerii
 • Formule 1 japonské stáje Toyota zdroj: toyota-f1.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/489/48842.jpg?1224932296
 • Stáj Ferrari autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/361/36090.jpg?1218681684

Šéf FIA Max Mosley navíc chce, aby nezůstalo jen u těchto změn, ale aby se týmy zamyslely například i nad zavedením platových stropů. "Máme tu šampionát závislý na dobré vůli automobilových výrobců a několik nezávislých týmů, které bezmezně závisí na štědrosti jejich miliardářských majitelů," stojí v Mosleyho dopise určenému všem týmům. "Za těchto podmínek je bláznivé si myslet, že to takto může pokračovat," varoval před důsledky globální krize. 

Podle něj by nezávislý tým měl fungovat jen s mírným přispěním sponzorů. V takovém případě může svět formule jedna přivábit další týmy, které by zaplnily mezery po těch, které se ze seriálu MS odhlásily. 

"V případě zavedení platových stropů bychom nastavili férovější systém. Z jistého pohledu je využívání většího množství peněz stejně neférové jako použití většího motoru. Měli bychom to dále probrat se zástupci týmů," dodal Mosley.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.