ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Macháček vyhrál na čtyřkolce zkrácenou šestou etapu Dakaru

Velikost textu:

Mendoza (Argentina) - Český jezdec Josef Macháček byl nejrychlejší mezi čtyřkolkami v šesté etapě dakarské rallye, která byla o více než polovinu zkrácena oproti původnímu rozpisu. Druhý muž průběžné klasifikace si připsal po triumfu ve třetí etapě další dílčí úspěch a na vedoucího Španěla Joana Manuela Gonzaleze ztrácí 32 minut.

Josef Macháček
Josef Macháček

Do cíle po 168 měřených kilometrech dorazili i nejrychlejší motocyklisté. Z premiérového etapového úspěchu se radoval jeden z favoritů a obhájce prvenství z roku 2007 Francouz Cyril Després, jenž má však po problémech z předchozích dnů stále manko půldruhé hodiny. V čele je tak stále bezpečně Španěl Marc Coma s čtyřicetiminutovým náskokem před Američanem Jonahem Streetem. 

Na dvaadvacáté pozici dnes absolvoval etapu Martin Macek, jenž se tak dostal již do elitní třicítky průběžného pořadí. Do hodinové ztráty se vešli také 56. David Pabiška a 59. Jan Froněk. 

Argentinští organizátoři museli změnit trasu kvůli písečné bouři, která značně poznamenala i středeční etapu. Jezdci měli původně přebrodit řeku, která je však za současné situace nezdolatelná.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.