ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Pořadatelé Rallye Dakar anulovali část středeční etapy

Velikost textu:

San Rafael (Argentina) - Část středeční etapy Rallye Dakar byla pořadateli anulována. Po nočním jednání v bivaku 5. pokračování závodu v San Rafaelu bylo rozhodnuto o zpětném zkrácení měřeného úseku kvůli bouři, která znemožnila velké části startovního pole včasný příjezd do předepsaného cíle.

Účastník Rallye Dakar
Účastník Rallye Dakar
Otevřít galerii
 • Účastník Rallye Dakar zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/610/60932.jpg?1231428129
 • Rallye Dakar autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/601/60072.jpg?1230904426

Nově by měly výsledky páté etapy odpovídat pořadí při průjezdu druhým kontrolním bodem, který se nacházel zhruba 100 kilometrů před skutečným cílem. Podle informací z českého týmu KM Racing noční bouře soutěž přerušila a pořadatelé se rozhodli všechny posádky na trati z bezpečnostních důvodů stáhnout do bivaku jinou, "lehčí" cestou.

Někteří závodníci, mezi nimi údajně i Jiří Janeček s Viktorem Chytkou startující s toyotou, jsou ale ještě v současné době na trati středeční etapy.

Rozhodnutí pořadatelů se moc nezamlouvalo Aleši Lopraisovi, jenž se ve středu posunul podle původních výsledků v hodnocení kategorie kamionů až na desáté místo. "Tohle se mi nelíbí, pravidla by měla být stejná pro všechny, ne že nás tam pošlou závodit a pak nám ten úsek neutralizují. Také jsme tam mohli auto nechat při nějaké havárii. Kdyby stejný metr pořadatelé uplatnili i ve druhé etapě, když nám klekla spojka, mohli jsme mít ztrátu ani ne poloviční," uvedl Loprais.

Vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí rovněž organizátoři zkrátili rychlostní zkoušku dnešní šesté etapy, která bude místo původních 395 kilometrů sotva poloviční. Celkem musí konvoj na trase do Mendozy urazit 625 km. Posunut byl i samotný čas startu.

Lopraisova tatra
Lopraisova tatra
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.