ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Attíja vystřídal po páté etapě Dakaru na prvním místě Sainze

Velikost textu:
aktualizováno 8. 1. 2009 05:11

San Rafael (Argentina) - Násir Attíja z Kataru vystřídal po páté etapě Rallye Dakar v čele soutěže automobilů španělského mistra světa Carlose Sainze. Attíja sice měl na více než pětisetkilometrovém měřeném úseku mezi městy Neuquén a San Rafael až čtvrtý čas, ale na Sainze najel přes deset minut. Španěl klesl až na třetí místo za vítěze etapy Giniela de Villierse z JAR.

Desert Warrior
Desert Warrior
Otevřít galerii
 • Desert Warrior autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/606/60562.jpg?1231259386
 • Motorka soutěžící v Rallye Dakar zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Ani v kategorii motocyklů se vedoucímu jezdci příliš nedařilo, Španěl Marc Coma ztratil ze svého náskoku v čele průběžného pořadí přes čtvrt hodiny. Etapu vyhrál jeho nejbližší pronásledovatel Američan Jonah Street a časový odstup mezi nimi se tak zmenšil na 27 minut. Španělský lídr doplatil krátce po startu na píchlou pneumatiku, jejíž opravou ztratil podle oficiálního webu soutěže 19 minut a dojel až devátý.

Do páté etapy už nevyjeli čeští motocyklisté Ivo Kaštan a Dušan Randýsek, který havaroval a po leteckém převozu leží v nemocnici s pohmožděným hrudníkem a zraněným kolenem. Soutěž skončila i pro Martina Macíka a posádku jeho kamionu Liaz, který byl s poruchou převodovky dotažen do cíle úterní etapy asistenčním vozem. 

Rallye dnes poznamenala první smrtelná oběť letošního jihoamerického ročníku: pořadatelé oznámili, že v noci bylo nalezeno tělo francouzského motocyklisty Pascala Terryho. Devětačtyřicetiletý účastník závodu byl pohřešován již od druhé etapy.

přehrát video
Jan Říha a Michal Štěpanovský ve Studiu 6

Jezdci prozatím absolvují první část Dakaru a rozřazovací boje. "Klíčová část Dakaru přijde koncem tohoto a začátkem příštího týdne, kdy závodníci vjedou do pískových dun, které neznají," uvedl Michal Štěpanovský ztýdeníku Svět motorů. Na rozdíl od Dakaru totiž nynější trasu ještě žádný z jezdců trať a její povrch nevyzkoušel.

Rallye Dakar
Rallye Dakar
Více fotek
 • Rallye Dakar autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/601/60072.jpg
 • Pascal Terry autor: AP - Natacha Pisarenko, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/608/60724.jpg
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.